Dlaczego one nie szczekały?

Właściwie bez komentarza:

Link do całego artykułu: http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/nasze-sprawy/4569-beata-stawicka-w-hangarach-panowaa-straszna-cisza-do-tej-pory-zadaj-sobie-pytanie-dlaczego-one-nie-szczekay.html


Źródło zdjęcia

Green Hill nie oznacza bajecznego, Zielonego Wzgórza. Green Hill w Montichiari (BS) to „fabryka śmierci”, w której hodowanych jest na masową skalę, dla potrzeb laboratoriów wiwisekcyjnych na całym świecie, prawie 3000 psów rasy Beagle. Podczas ostatniej manifestacji (28 kwietnia), mającej na celu natychmiastowe zamknięcie hodowli, została aresztowana, mieszkająca od wielu lat we Włoszech Polka. Beata Stawicka jest oskarżona o kradzież, zniszczenie mienia, stawianie oporu i przemoc wobec funkcjonariuszy publicznych, a przecież ona starała się tylko uwolnić bezbronne szczeniaki… Ryzykuje za to, co zrobiła, zgodnie z prawem włoskim, od 4 do 10 lat wiezienia.
(…)
Klientami Green Hill są laboratoria uniwersyteckie, firmy farmaceutyczne i renomowane ośrodki eksperymentalne jak Huntingdon Life Sciences w Anglii, największe laboratorium tortur zwierząt w Europie. Dla Green Hill i Marshall Farm zwierzęta są jedynie towarem rozrodczym i do sprzedaży. Psy tam żyjące w ogromnych hangarach, są jedynie numerami, bo przecież po co im imię. Nie znają pieszczot ani zabaw, nie wiedzą skąd pochodzą i do jakich celów posłużą. Mowa tu o istotach żyjących i czujących, których pozbawiono jakichkolwiek praw. Czworonogi z tej hodowli nigdy nie zobaczą błękitnego nieba i nie będą biegać po zielonej trawie. To psy, którym wycięto struny głosowe, by nie mogły przeszkadzać naukowcom szczekając lub skomląc podczas przeprowadzanych na nich eksperymentach. Psy w Green Hill, skulone w malutkich klatkach na gołej ziemi, czekają w ciszy na wyrok. Każdego miesiąca 250 psów z tej hodowli trafia do laboratoriów i na stoły operacyjne. To jest Green Hill, to jest Zielone Wzgórze codziennego „cierpienia”.
(…)
8 maja jednocześnie w kilkunastu miastach we Włoszech, w całej Europie – także w Polsce i na pozostałych 4 kontynentach odbyły się manifestacje przeciw wiwisekcji i przeciw Green Hill. Dlaczego wybrano datę 8 maja? Ponieważ 9 maja we Włoszech, na XIV Senackiej Komisji zostały przedstawione poprawki do artykułu 14 transpozycji Dyrektywy Europejskiej  z 2012 roku o doświadczeniach na zwierzętach. Debata nad do poprawkami została przesunięta na 16 maja.

Wszyscy zdają sobie doskonale sprawę, jak lobby farmaceutyczne pracowały, by wywrzeć nacisk na senatorów i żądając by zastosowanie dyrektywy nadal odbywało się bez ograniczeń. Na szczęście znane jest też w tej sprawie stanowisko Włochów i reszty świata, którzy nie będą dłużej tolerować arogancji i dominacji potężnych koncernów farmaceutycznych, które rozwijają swoje interesy ekonomiczne czerpiąc zyski z cierpienia i mordowania zwierząt.

Należy pamiętać, że wiele leków testowanych na zwierzętach trafiło na rynek jako cuda medycyny. Zostały one zakwalifikowane do grona leków bezpiecznych, a jednak okazały się ona niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Utwierdzić nas to powinno w przekonaniu, że dalsze wykonywanie testów na zwierzętach musi być natychmiast powstrzymane, a wręcz zabronione, ponieważ stanowi realne zagrożenie naszego zdrowia i życia, dostarczając jednocześnie tyle bólu zwierzętom.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s