Złoto Indii, czyli kurkuma

Uwaga, ważne, ważne, WAŻNE, WAŻNE!
(re6eli0 używa, a jakże, zwłaszcza w zimie, kurkuma zastępuje jej słońce, jakby ktoś miał wątpliwości)

„Lecznicze zalety kurkumy znane są od setek lat. Słynie m.in. z właściwości przeciwzapalnych, antyoksydacyjnych, przeciwnowotworowych, żółciopędnych, oczyszczających, diuretycznych, hepatoprotekcyjnych, tonizujących i antymutagennych. To sprawia, że od dawna kurkumę stosuje się w leczeniu wielu chorób, takich jak kolka, czerwonka, żółtaczka, schorzenia wątroby, katar, ospa wietrzna, świerzb, przeziębienia, zapalenie spojówek i w schorzeniach dróg moczowo-płciowych oraz w przypadkach niestrawności, a nawet reumatoidalnego zapalenia stawów.
(…)
Wracając do kurkuminy, dziś już wiadomo, że jest ona substancją odpowiedzialną za całą aktywność terapeutyczną kurkumy. Po pierwsze działa antyoksydacyjnie, czyli przeciwutleniająco, co jest istotne gdyż wymiata wolne rodniki odpowiedzialne za powstawanie tzw. chorób cywilizacyjnych. Aby zobrazować czym jest oksydacja wystarczy wyobrazić sobie masło wystawione przez dłuższy czas na działanie powietrza i temperatury. Wiadomo powszechnie, iż takie masło szybko zjełczeje. Podobne procesy zachodzą w organizmie. Należy więc zawsze pamiętać o antyoksydantach, które zapobiegają utlenianiu, czyli „jełczeniu” naszego organizmu. Po drugie kurkumina działa przeciwzapalnie, obniżając poziom histaminy i wzmagając naturalną produkcję kortizonu. Po trzecie przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi, co wpływa na poprawę krążenia, jednocześnie chroniąc nas przed arteriosklerozą. Po czwarte chroni wątrobę przed czynnikami toksycznymi. Istnieje także wiele dowodów na kanceroprewencyjne działanie kurkuminy. A w ostatnich testach laboratoryjnych okazało się, że ma właściwości inhibicyjne w stosunku do wirusa HIV.”

„(…)Zastosowanie kurkumy ma szeroki zasięg.
Hindusi posypują kurkumą plastry opatrunkowe (firma Johnson & Johnson produkuje specjalne plastry z kurkumą na rynek indyjski), posypują nią rany żeby szybciej się goiły. Ludzie płuczą kurkumą gardła przy zapaleniach i smarują skórę przy chorobach skórnych, połykają kurkumę przy bronchicie i chorobach takich jak cukrzyca.
(…)
Kurkuma obiecuje w medycynie tak wiele, ponieważ różnego rodzaju zapalenia przyczyniają się do zachorowań na wiele chorob: Alzheimera, Parkinsona, reumatyzmu i nowotworów – powiedział Gregory Cole, profesor medycyny i neurologii z David Geffen School of Medicine at UCLA, który przeprowadził kilkanaście badań nad kurkumą.
Powiedział również, że potrzeba nam lepszych i bezpieczniejszych leków do leczenia wyżej wymienionych chorób.
„Jeżeli jednak tym lekiem nie będzie kurkuma, potrzeba coś bardzo podobnego do kurkumy – coś taniego i bezpiecznego z długą historią pozytywnego użytkowania, gdzie nie wystapiły skutki uboczne” – powiedzial Cole.

(…)”

Kurkuma

Kurkuma

Źródło 1
Źródło 2
Przeczytać koniecznie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s