Krwawe futra

Stosownie do zbliżającego się marszu na rzecz likwidacji hodowli zwierząt futerkowych artykuł w wyborczej:

„O obecności fermy zwierząt futerkowych z dużej odległości ostrzega smród. Śmierdzą brudne zwierzęta, ich odchody, a często też rozkładające się ciała padłych lub oskórowanych zwierząt (w niektórych fermach wykorzystuje się je jako paszę). Nic dziwnego: wspomniany raport NIK mówi o powszechnym braku umów na odbiór padłych zwierząt i nieprzestrzeganiu procedur postępowania z trupami oraz z odchodami zwierząt. A jest tego sporo, bo np. jedna hodowla norek to często kilkadziesiąt tysięcy zwierząt.

Odchody z ferm to bomba ekologiczna zatruwająca glebę i wody gruntowe. A ucieczki norek amerykańskich powodują zachwianie równowagi ekologicznej. W zeszłej kadencji Sejmu hodowcy norek wylobbowali w Ministerstwie Rolnictwa, by norkę amerykańską skreślić z listy gatunków obcych, dzięki czemu ferm nie objęły ostrzejsze przepisy.

Obraz ferm z raportu Otwartych Klatek jest wstrząsający: niemal wszędzie są zwierzęta z poobgryzanymi łapami, ogonami, uszami, z gnijącymi ranami, bez oczu lub z oczami zaropiałymi (co może być objawem nosówki). Wiele ma dziąsła tak spuchnięte, że nie może zamknąć pyska. Choroba dziąseł to wirusowa brodawczyca . Do tego dochodzą deformacje, narośle.”

Całość tu

 

Reklamy

2 responses

    • Wiesz, widzę to inaczej: mam prawo mieć swoje poglądy i korzystam z możliwości głoszenia ich, jeszcze mi się nie zdarzyło nikogo do niczego zmuszać ani terroryzować. Dodatek „eko” budzi moją niechęć. Jest taki wielki wór, pt ekolodzy albo ekologiści i do tego wora wrzuca się kogo popadnie, jeśli tylko wspomni o możliwości troszczenia się o cokolwiek związanego z przyrodą, w tym worze siedzą sobie ludzie działający przeciwko GMO, antyatomowi, niuejdżowcy, obrońcy praw zwierząt, wegetarianie, weganie a nawet witarianie. Trochę jest to wszystko zgrubne i bez sensu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s