Cukrzyca i tłuszcz

Co ciekawego?

Ano same ciekawe rzeczy.

Powierzam te wiedzę wszystkim borykającym się z cukrzycą. jak również informację o tym, że mój tata przestał zażywać insulinę i genialnie spadł mu cukier kiedy zaczął jeść zdrowe chude jedzonko i sam mocno schudł.

W Polsce mamy ponad 2 miliony osób chorujących na cukrzycę, w Stanach Zjednoczonych jest ich 100 milionów. Mimo postępu cywilizacyjnego te liczby zamiast maleć – wciąż rosną w tempie 7 milionów nowych zachorowań rocznie na świecie.

Neal D. Barnard – lekarz i badacz zagadnień dotyczących cukrzycy jest  współautorem książek i publikacji dotyczących terapii zwalczania cukrzycy za pomocą niskotłuszczowej diety zwiększającej wrażliwość komórek na insulinę.

Co takiego interesującego z nich wynika?

Zespół Barnarda z ramienia amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia przeprowadził badania i opracował metodę zwalczania cukrzycy bez potrzeby odwoływania się do ciężkich diet i wstrzykiwania insuliny. Do nowatorskiego podejścia zainspirowały ich dwa naukowe odkrycia:

– mieszkańcy Japonii nie cierpią w znacznym stopniu na cukrzycę, choć spożywają w dużych ilościach potrawy, które nie są zalecane dla diabetyków jak ryż czy makaron

– rozpoznano iż we wnętrzu komórki (szczególnie dotyczyło to komórek mięśniowych) to tłuszcz odpowiada za blokadę insuliny która stanowi klucz dla dostarczanej do wewnątrz glukozy, więc problem nie leży w samej insulinie

Cytat: „Zamiast ograniczania chleba i jemu podobnych, skoro to tłuszcz stanowi problem, to co jeżeli zastosujemy dietę pozbawioną tłuszczu. Skąd pochodzi tłuszcz ? Z dwóch źródeł: produktów zwierzęcych i tłuszczów roślinnych. Zebraliśmy więc 99 osób i poprosiliśmy ich aby zrobili dwie rzeczy: aby jedli naprawdę dużo, nie martwiąc się ilością i nie licząc kalorii, nie licząc węglowodanów. W zamian odstawiamy artykuły zwierzęce i ograniczamy oleje roślinne. Bardzo proste.”

U wielu badanych cukrzyca się cofnęła. Amerykańskie Towarzystwo Diabetologiczne uznało to podejście za efektywne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s