Wegetarianin kontra mięsożerca. Nowe badanie

Badali znowu, tak jakby nie wiedzieli dotąd. My wiemy, prawda? Wiemy jak się czujemy. Tylko nałogowcy nie mogą odpuścić i bronią się na z góry przegranych pozycjach. Bo jedzenie jest trochę nałogiem, tak jak palenie i picie. To emocjonalna czynność. Jeśli życie emocjonalne jest zakłócone, rzutuje to na resztę. Trudno rzucić palenie, trudno zmobilizować się do troski o siebie. Człowiek jak ranny zwierz jest zdany na łaskę swoich słabości.

Teraz o tych badaniach: „Ogromne badanie z udziałem 15 tysięcy wegetarian i niemal 30 tysięcy ludzi, którzy jedzą mięso i ryby, wykazało, która dieta jest zdrowsza.
Dieta wegetariańska zmniejsza ryzyko chorób serca o 32 procent – wynika z raportu brytyjskich naukowców. Eksperci z uniwersytetu w Oxfordzie doszli do takiego wniosku po przebadaniu ponad 15 tysięcy wegetarian i niemal 30 tysięcy ludzi, którzy jedzą mięso i ryby. Okazało się, że ta druga grupa częściej zapadała na choroby serca, miała problemy z ciśnieniem i nadwagą oraz nadmiarem złego cholesterolu.
Naukowcy przypuszczają, że wynika to z faktu, że dieta wegetariańska jest mniej obfita w tłuszcze nasycone, które zwiększają ryzyko chorób serca. Zwracają jednak uwagę, że wegetarianizm sam w sobie nie zabezpiecza przed tymi schorzeniami. W diecie bezmięsnej jest bowiem wiele potraw bogatych w tłuszcze nasycone.
Na schorzenia serca cierpi w Wielkiej Brytanii ponad 2 i pół miliona ludzi. Każdego roku umiera z tego powodu 94 tysiące pacjentów, więcej niż na jakąkolwiek inną chorobę.”

Informacja za http://zdrowie.dziennik.pl

Powinni przebadać wegan. 🙂 Zero tłuszczy nasyconych. Kiedy tworzyłam tego posta, to było kilka tygodni temu, wchłaniałam wielką michę kapusty czerwonej w postaci sałatki na pierwsze danie. A po pewnym czasie, kiedy trochę strawiłam ten „wagon” liści, doładowałam „wagon” ugotowanej białej drobnej fasolki na drugie. Prawie prostu z garnuszka, bez specjalnego męczenia, czyli przyprawiania czy przerabiania, na czysto. To było wybitnie smakowite  jedzonko.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s