Dieta tradycyjna jest dietą zabójczą, rozmowa z Prof. Januszem Książykiem

„(…) Z drugiej strony, wychodząc z założenia, że dieta tradycyjna wiąże się z większym ryzykiem rozwoju chorób wieku dorosłego czyli cukrzycą, miażdżycą, nadciśnieniem, chorobami sercowo-naczyniowymi, można sobie powiedzieć, że to też jest forma maltretowania dziecka.

Ja wychodzę z założenia, że dieta tradycyjna w tradycyjnej formie, z dużą ilościa tłuszczu zwierzęcego, prostych węglowodanów może być także uznana za formę maltretowania dziecka, pozbawionego wyboru pożywienia. Dieta wegetariańska jest korzystna w kontekście prewencji zdrowotnej.

Naszym celem jest taka zmiana sposobu postrzegania diety, która troszkę jest w opozycji do uznanych już tradycji i nawyków wyniesionych z domu i wybiega w przyszłość, jeśli chodzi o to co będzie się działo w najbliższych latach. Musi bowiem dojść, lub też już dochodzi, do przełamania pewnego tabu myślenia o diecie tradycyjnej i chcemy ten proces przyspieszyć. Chcemy skonfrontować dietę tradycyjną, która jest dla mnie dietą zabójczą w tym pełnym swoim wymiarze – z dużą ilością tłuszczu zwierzęcego, przeładowania białkiem, także węglowodanami, w tym węglowodanami prostymi i porównać ją do diety, która tych elementów ma znacznie mniej, albo w ogóle, jak to się dzieje w przypadku diety wegetariańskiej.”

trawożerca
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s