Siedząc nad zmiksowaną sałatą i pomarańczą

Oglądam film.
Alterkino w ogóle oferuje wiele ważnych rzeczy dla ludzi chcących od czasu do czasu pomyśleć. Polecam gorąco ten portal.

Film „Zaprogramowana otyłość” jest o wpływie chemikaliów na zdrowie człowieka. Próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego co drugi człowiek w krajach zachodnich ma nadwagę, a co szósty boryka się z otyłością? Dlaczego tyją zwierzęta laboratoryjne? Czy chemikalia wpływają tylko na to? Film opowiada też o tym, ile toksyn wchłaniamy przez skórę biorąc do ręki zwykły czarno biały malutki wydruk z kasy albo trzymając w domu plastikowe przedmioty, jaki wpływ mają na dzieci plastikowe kolorowe zabawki. Nakłania do refleksji. Mam nadzieję, że świadomość tych spraw będzie się powiększała, i będzie miało to wpływ na ustanawiane normy i przepisy i na nasze obyczaje, na kierunek dalszych badań naukowych.
Możemy unikać ich na tyle, na ile to możliwe, zwłaszcza jeśli jesteśmy kobietami w ciąży! 🙂

Naukowcy uważają, że tycie to nie tylko efekt przejadania się. Nawet niewielkie dawki obesogenów (tak naukowcy nazwali pewne substancje chemiczne) wpływają na tucz ludzkości. Wzmagają lub osłabiają, a w każdym razie wpływają na apetyt. Wpływają na produkcję estrogenów. Programują nasze wagowe predyspozycje już w fazie życia płodowego. Jest ich nieprawdopodobna ilość w pożywieniu i nie tylko.

Film jest TU

Reklamy

One response

  1. Dzięki za informację o tym portalu. Wielokrotnie filmy np. z Planete odszukiwałam na youtube, bo okazywały się zwyczajnie ciekawymi bądź demaskatorskimi i ważkimi dokumentami. Tutaj mnóstwo filmów w jednym miejscu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s