Białkowa schiza

Badania wskazują, że „dzieci na diecie tradycyjnej mają przekroczone spożycie białka o 600 proc., dzieci na diecie wegetariańskiej – 400 proc, a dzieci wegańskie – o 200 proc.”. Obecnie przed nadmiernym spożyciem białka w diecie przestrzegają eksperci Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka.
(…) Główne problemy polskich dzieci to ogromne ilości spożywanego cukru i soli. To samo badanie pokazało również, że z nadmiernym spożyciem białka ma problem 93 proc. maluchów do 12 miesiąca życia.
(…) Jak mówi Marta Szulc, po tym, jak opublikowano wyniki badań, normy spożycia białka zostały podniesione. Mimo to eksperci Instytutu Żywności i Żywienia w najnowszej edycji norm żywieniowych przed białkiem ostrzegają. „U małych dzieci obserwowany jest pewien paradoks. Zawartość białka w mleku kobiecym wynosi około 1g/100 ml, a dzienne spożycie białka przez dziecko karmione piersią szacowane jest na 1g / kg masy ciała / dzień. Z chwilą wprowadzenia innych produktów do żywienia dziecka, spożycie białka wzrasta do 3g / kg m.c./ d. i więcej, mimo że w normach zmniejszone jest zapotrzebowanie na ten składnik”.

Reszta tu: http://natemat.pl/72247,przebialczeni-polacy-przesadzaja-z-bialkiem#

I tu: http://www.polityka.pl/kraj/1552787,1,rodzinna-produkcja-grubasow.read

Powiedzmy sobie szczerze – niemowlę intensywnie rośnie, a dostaje tylko 1g na 1 kg masy ciała w najdoskonalszym pokarmie jakim jest mleko. Jest to najintensywniejszy w życiu człowieka okres wzrostu, już nigdy potem taki nie będzie. A białka jemy coraz więcej w trakcie trwania życia. Bez sensu, przecież zapotrzebowanie najprawdopodobniej maleje. Podobnie jak z wiekiem maleje metabolizm. To jest logiczne.

fot. Shutterstock

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s