Otyłość w Polsce

Mało optymistycznie, ale prawdziwie. Obserwuję to na co dzień na ulicy. Coraz więcej fałdek i brzuszków. Starsi ludzie ledwo chodzą, sapią ciężko, a dzieci wyglądają jak pulpety. Zgadza się wszystko. To nie tylko brak ruchu, ale zalew łakoci wpychanych nam w łatwo dostępnych półek w marketach i w reklamach, gotowe jedzenie wypchane chemią, która zaburza naszą przemianę materii. Ogólnie klops. Będziemy częściej umierać i chorować.

Najpierw zajawka, na końcu link do całości.

Statystyki są przerażające. Polacy doszlusowali do najgrubszych narodów w Europie. Jeszcze 10 lat temu byliśmy w dolnych rejonach tabel statystycznych. Tymczasem z raportów opublikowanych przez Eurostat i GUS wynika, że nadwagę lub otyłość ma aż 64 proc. polskich mężczyzn oraz 46 proc. kobiet. Wyprzedzają nas Maltańczycy, Czesi, Słoweńcy, Grecy, Łotysze i Węgrzy, ale daleko nam do Francuzów, Belgów czy Austriaków, gdzie osób z nadwagą jest najmniej.

Co gorsza, mamy też w Polsce coraz więcej otyłych dzieci. Jest ich już blisko 25 proc. Rośnie nam więc pokolenie grubasów, które czekają ogromne problemy zdrowotne.

(…) Osoby zaprzeczające związkom pomiędzy otyłością a chorobami nie chcą widzieć tego, co zostało udowodnione już wiele lat temu przez specjalistów od profilaktyki zdrowotnej – mówi Jadwiga Kulikowska, dietetyk kliniczny z Gorzowa Wielkopolskiego i Poznania. – Każdy nadprogramowy kilogram zwiększa ryzyko powstania takich chorób jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, zwyrodnienia stawów oraz wiele innych.

(…) Dietetycy zdecydowanie odradzają stosowanie tzw. cudownych diet czy faszerowanie się „rewelacyjnymi” tabletkami. Namawiają pacjentów, by więcej się ruszali (sam spacer potrafi zdziałać cuda), przestali jeść przetworzone produkty, jedli mniej i częściej. Jadwiga Kulikowska stawia na zbilansowaną dietę dostosowaną do upodobań i możliwości pacjenta. – Nie chodzi o to, by jeść to, czego się nie lubi – podkreśla. – Razem szukamy czegoś, co danej osobie odpowiada i co jest w stanie zrealizować. Stała zmiana stylu odżywiania i wprowadzenie dodatkowej aktywności fizycznej to jedyna słuszna i skuteczna metoda, aby być szczupłym. I zdrowym.

Zdaniem Lidii Trawińskiej doskonałym sposobem walki z otyłością jest medycyna żywieniowa. – Paradoksem jest to, że osoby otyłe są niedożywione – mówi. – Pochłaniają bardzo dużo kalorii, ale nie dostarczają swoim komórkom niezbędnych witamin i substancji mineralnych. W organizmie pojawia się stan zapalny, który z czasem się zaostrza. Nerki źle funkcjonują, wątroba jest otłuszczona, a poziom cukru przekracza stany alarmowe. Kilkutygodniowy program żywieniowy pozwala oczyścić organizm z toksyn, potem przychodzi czas na diagnostykę sprawdzającą jego stan, a następnie na kolejny program. Cały proces może trwać wiele miesięcy, ale jest bardzo skuteczny.(…)

Całość tu: http://www.newsweek.pl/choroby-zwiazane-z-otyloscia-na-newsweek-pl,artykuly,270886,1.html

Reklamy

One response

 1. ISTNIEJĄ DWA POWODY OTYŁOŚCI (CHOLESTEROL) / NADWAGI / CUKRZYCY / NADCIŚNIENIA / CHORÓB SERCA U LUDZI: ♥♥♥♥♥

  1. Wysoki poziom cukru we krwi, czyli mąka i cukier spożywczy, a zatem (niezdrowe dla człowieka):
  WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26,01% WZROSTU.

  2. Zbyt duże spożycie tłuszczów, mamy więc klasyfikację:
  INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.

  3. Puenta to tabele:
  IŻ PRODUKTU.

  P. S. Realizując klasyfikację IŻ, organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie, a także cukrzycę typu 2. Spożycie CHLEBA NA OSTEOPOROZĘ-IRL, szprotek wędzonych oraz fasoli czyli produktów o dużej zawartości wapnia wyjaśnia celowość umieszczenia tych produktów jako zalecane.

  4. Prozdrowotne w diecie są (energetyczne) tzw:
  NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.
  ODPAROWANE WĘGLOWODANY TJ. DO STRUKTURY C.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s