Te rewelacje o cukrze już dawno sprawdziłam na sobie

Biała śmierć, jak coraz częściej nazywany jest cukier, dodawana jest już praktycznie do wszystkich produktów, które możemy znaleźć na sklepowych półkach. Tymczasem lekarze biją na alarm, że jeśli nie ograniczymy spożycia tej niezwykle szkodliwej substancji czeka nas epidemia cukrzycy, otyłości i innych chorób.
Z badań, które przeprowadzili francuscy naukowcy wynika, że szczury, którym podano cukier i kokainę ośmiokrotnie częściej wybierały to pierwsze.
Zdaniem dietetyków przyzwolenie na jedzenie słodyczy wynika z tego, że latami przestrzegano przede wszystkim przed spożywaniem tłuszczy. Ale, jak się okazało, prawdziwym cichym zabójcą jest właśnie cukier.

„Cukier uzależnia tak samo jak nikotyna. I jest tak samo niebezpieczny. Trzeba bardzo dokładnie kontrolować to, co wkładamy do ust – ostrzegają naukowcy.”
„Trzeba zmniejszyć ilość cukru w przetworzonej żywności o co najmniej 30 proc., żeby powstrzymać falę chorób i śmierci – apelują lekarze i naukowcy do producentów żywności.”

No proszę, obudzili się. Identycznie jak z papierochami parę lat temu. Powiem więcej, nawet maryśka jest mniej szkodliwa od cukru. Amen

Źródełko: http://www.dailymail.co.uk/

Reklamy

2 responses

  1. Ja cukru używam wyłącznie do porannej kawy, ale tylko dlatego, że kiedyś neurolog powiedział mi że muszę choć raz dziennie posłodzić kawę lub herbatę lub rano zjeść jakieś ciastko (ta porada była w związku z notorycznymi bólami głowy). Jest go tak dużo w innych produktach (nawet w „sklepowym” chlebie), że nie widzę sensu słodzenia czegoś więcej.

    Swoją drogą słodycze uzależniają bardziej niż wspomniana przez ciebie „maryśka”. Kiedyś tak się wciągnęłam w jedzenie jednego z batoników, że nie mogłam wytrzymać bez niego nawet jednego dnia… Zaczęło się to robić straszne 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s