Transport żywych zwierząt :(

Kiedy europejskie zwierzęta hodowlane są eksportowane do krajów spoza UE, każdy przepis, który chronił je w miejscu urodzenia staje się bezużyteczny. Po długiej, wyczerpującej podróży drogą lądową albo morską czekają je jeszcze ciężkie przeżycia podczas uboju.

Zwierzęta są ciągnięte za kończyny, związywane linami, przygniatane, bite metalowymi prętami, wieszane do góry nogami na dłuższy czas, a w końcu okrutnie zabijane w sposób, który często zostawia je przytomne na wiele minut po podcięciu gardła.

Komisja Europejska ma moc, aby podjąć kroki w celu zatrzymania tego cierpienia, jednak z każdym mijającym bez działań dniem coraz więcej zwierząt nadal cierpi:

  • Komisja Europejska musi podjąć działania na rzecz zakończenia eksportu żywych zwierząt i jeśli to konieczne – zastąpienia go handlem mięsem.
  • Dopóki eksport będzie trwał, Komisja Europejska musi wdrożyć system, który zagwarantuje wywożonym zwierzętom traktowanie w sposób zapobiegający cierpieniom.
  • Komisja Europejska musi zapewnić praktyczne wsparcie dotyczące transportu i metod uboju dla krajów, które importują żywe zwierzęta z UE, tak aby mogły je one poprawić. Dzięki temu polepszy się dobrostan nie tylko zwierząt z UE, ale także wszelkich innych zwierząt zabijanych w tych krajach.

Nie czekaj! Napisz do Komisji Europejskiej już teraz.

Uwaga, film jest przykry, kto nie może patrzeć, niech nie klika.

Tu link do strony z listem do wysłania: http://akcje.ciwf.pl/ea-action/action?ea.client.id=1824&ea.campaign.id=25991&ea.tracking.id=facebook

Reklamy

2 responses

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s