Ogłoszenie

Małgorzata Desmond, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, University of West London, Imperial College London, Harvard School of Public Health (dietetyka, medycyna żywienia, epidemiologia żywienia, zdrowie publiczne) i doktorantka jednego z czołowych ośrodków naukowych na świecie University College London (Institute of Child Health) prowadzi też największe w historii nauki badanie poświęcone wpływowi diety na czynniki ryzyka chorób krążenia u dzieci. Jest to projekt badawczy Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, University College London oraz Fudacji WIEMY CO JEMY Nauka i Edukacja Społeczna dla Zdrowia pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Janusza Książyka – kierownika Kliniki Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych CZD.

Do udziału w badaniu mogą zgłosić się dzieci w wieku 5-10 lat, na dietach wegetariańskich lub wegańskich. Dzieci te będą mogły zaprosić do badania swoich rówieśników odżywiających się w sposób tradycyjny.

W zakres badania wchodzi pomiar wielu parametrów krwi, gęstości i jakości kości oraz bardzo specjalistyczne pomiary, które mogą być wykonane tylko w niewielu szpitalach w Polsce. Jest to badanie o łącznej wartości rynkowej przekraczającej 1 tys. zł. Rodzice otrzymają wyniki badań swoich dzieci oraz poradę żywieniową.

Znaczenie tego projektu jest ogromne – zarówno w wymiarze indywidualnym jak i społecznym. Dlatego serdecznie zachęcamy do udziału.

Osobom spoza Warszawy zapewniamy nocleg i zwrot kosztów podróży. Szczegółowe informacje wyślemy po otrzymaniu zgłoszenia. Dodatkowa atrakcja dla uczestników badania to 10% zniżki w sklepie Vegekoszyk. Więcej informacji na załączonym plakacie.

badania

Źródło: WIEMY CO JEMY na Facebooku

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s