Mlecznie dzisiaj

Najpierw kopiuj-wklej w charakterze przynęty:

„O tym dlaczego nie powinno się pić mleka ani jeść przetworów mlecznych oraz o tajemnicach zdrowego odżywiania mówi dr n med. Joanna Waniek, specjalista psychiatrii z Poradni Zdrowia Psychicznego CSK MSW w Warszawie.
Pani doktor ostatnio wiele się mówi na temat zdrowego odżywiania. Czy słusznie?
-Jak najbardziej. Zarówno niedobory pokarmowe jak i przejadanie się mogą być przyczyną wielu dolegliwości. Już wiadomo, że obniżając poziom cholesterolu stymulujemy układ immunologiczny. Hipokrates powiedział , że „śmierć czai się w jelitach” a angielski lekarz z XVI w Tomas Maffet napisał, że „własnymi zębami kopiemy sobie grób”. Brakuje jeszcze bezpośrednich dowodów naukowych na to, że niewłaściwe odżywianie się powoduje zaburzenia psychiczne, ale są pewne doniesienia na ten temat. Przykładem może być zespół jelita nadwrażliwego czy stanów zapalnych jelit gdzie obserwuje się wpływ jelitowej flory bakteryjnej na ośrodkowy układ nerwowy w postaci tzw. osi jelitowo-mózgowej. Obok dolegliwości gastroenterologicznych obserwuje się stany depresyjne i lęk Niewłaściwe odżywianie się może przyczyniać się do zaburzeń poznawczych, wpływać na poziom agresji.
-Jakie błędy żywieniowe popełniamy najczęściej?
-Głównym błędem jest niejedzenie śniadania. W dalszym ciągu aktualne jest powiedzenie: śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem a kolację oddaj żebrakowi. Podstawową zasadą w żywieniu jest to, że produkty powinny być świeże, naturalne, niekonserwowane. Ilustruje to tzw. piramida zdrowia. Najwięcej w diecie powinno być ziaren, pestek, ciemnego pieczywa, kasz, jarzyn oraz owoców. W następnej kolejności są ryby, nabiał / tu polecam sery owcze i kozie/a na samym końcu czerwone mięso, które powinno być spożywane jedynie kilka razy w miesiącu.”
A teraz link i zaproszenie do połknięcia całości: http://www.termedia.pl/
No chyba, że chodzi o takie mleko i dla takiego obywatela 😀
Foto jest stąd: http://dziecisawazne.pl/
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s