Wywiad z p. Małgorzatą Desmond, dietetyczką.

Pod linkiem: Więcej niż dieta – program Dr Deana Ornisha lekarza prezydenta Billa Clintoma – zeznaje dietetyczka Małgorzata Desmond.
(trzeba przetrzymać kilka reklam, niestety, fuj)

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/19977615/wiecej-niz-dieta-program-dr-deana-ornisha-lekarza-prezydenta-billa-clintoma

Reklamy

2 responses

 1. Dzień dobry,
  Czy czytałaś tę książkę ? (Zastanawiam się, czy warto ją mieć na własność ;-))
  A w kwestii wywiadu:
  Uważam, ze to bardzo niebezpieczne „wytykać” najlepsze pokarmy lub składniki diety.
  Tak jak kiedyś bardzo modny stał się łosoś (a wraz z modą otworzono farmy rybne, za którymi przyszły choroby, co pociągnęło za sobą antybiotyki i całe to rozregulowanie) , pierś kurczaka (jak oglądam filmy z hodowli w. Systemie „baterii”, to zastanawiam się jak te fit mięsnie sie na nich budują?, pomidory i truskawki i maliny (z rozregulowaniem sezonowości wynikającej z hodowli pod folią)… Zastanawiam się, ile w tych wychwalanych jagodach, sprowadzanych juz sama niewiem skąd do Polski, do Francji z Belgii, Holandii lub Hiszpanii) , ile w nich jest witamin i tych zdrowych składników…
  Bo jak człowiek usłyszy „jagoda”, rzuci się na to co jest, producenci (i ja jako osoba pracująca w handlu, rozumiem) rzuca się na powiększenie plantacji, i za kilka lat bedzie to samo co z pomidorami.
  Bo z tego co wiem, lasów nie bedzie sie sadzić, by zbierać te jagody …

  Bardzo ciekawy temat.
  Pozdrawiam.

  • Spokojnie. Czasem jakieś lobby jagodowe czy inne (czystek!) tłucze kasę. Mnie to ani ziębi ani parzy, podchodzę do wszystkiego na luzie. Oczywiście, objadam się chemicznie produkowanymi truskawkami, bo innych nie mam, a jest sezon i chcę… a czasem też objadam się chemicznie produkowanymi bananami. Nie mam wyboru.

   Tym niemniej wolę to niż chemicznie i hormonalnie produkowane krowy, kury i jaja. Ilość chemii i wszelakich obrzydliwych i okrutnych okoliczności życia tych umęczonych istot nie skłaniają mnie do konsumpcji, a wręcz odwrotnie.
   Czystka się napije kiedy mnie najdzie ochota, bo mam, chociaż mi nie smakuje za bardzo, muszę pomieszać z jakąś dobrą owocową herbatką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s